Profail Masjid
Nama masjid: Masjid Al-Hasanah
Alamat Masjid: Medan PB 1, Persiaran Kemajuan, Seksyen 9  ,43650
Bandar: Bandar Baru Bangi
Daerah: Hulu Langat
Kategori Masjid: Kariah
No. Telefon/No. fax: (P)Abdullah Md Din 019-3815358 (F)03-89129944
Email: masjidhasanah@gmail.com
Laman Web: http://www.facebook.com/suara.hasanah
Pengasas:
Perasmi: Sultan Sharafudin Idris Shah
Tarikh : Dibina pada:1997-01-01 Perasmian pada:2000-03-10
Kapasiti: 5000 orang Keluasan:
Masjid di Utara: Masjid Al Falah Sg. Ramal Dalam, 1.5KM
Masjid di Selatan: Masjid As- Solihin, 3KM
Masjid di Barat: Masjid Jamek Pekan kajang, 4KM
Masjid di Timur: Masjid Kg Dato' Abu Bakar Baginda, 4KM
Senarai

Senarai Ahli Jawatankuasa :
Bil Nama Jawatan
1 DATO' ABDULLAH BIN MD DIN Nazir
2 HAJI MOHD NAPIAH BIN SAHRANI Imam I
3 HJ. SYED OTHMAN THANI BIN SYED OMAR FADAAK Imam II
4 HAJI KHOLID BIN YAACOB Bilal I
5 ABD RAHMAN BIN WAHAB Bilal II
6 HJ ANUAR BIN SAMSUDIN Siak I
7 HJ ZAINI BIN ARIFFIN Siak II
8 DR. MOHD SUKKI BIN OTHMAN Timbalan Nazir
9 HJ KAMARUDIN BIN YUSOF Setiausaha
10 HAJI MOHAMMAD FARID BIN IDRIS Penolong Setiausaha

Senarai AJK 1 ke 10 daripada 21 « < 1 - 2 - 3 > »

Senarai Surau Dibawah Kariah :
Bil Nama Surau No. Telefon
1 SURAU AL-ISLAH 0192163466
2 SURAU AL-AMIRIN (SURAU SOLAT JUMAAT) 0193372790
3 SURAU AL-ITTIFAQIAH 0173790509
4 SURAU AL-IKHLAS (SURAU SOLAT JUMAAT) 0193166965
5 SURAU AN-NUR (SURAU SOLAT JUMAAT) 0178700388
6 SURAU JUBLI PERAK AL-IKHWAN 0123827866
7 SURAU AL-KAUTHAR (SURAU SOLAT JUMAAT) 0132860879
8 SURAU AL-ISTIQOMAH 0122567443
9 SURAU AL-FALAH (SURAU SOLAT JUMAAT) 0136107186
10 SURAU AL-ITTIHAD 012-2017044

Senarai Surau 1 ke 10 daripada 37 « < 1 - 2 - 3 - 4 > »

Jadual Pengimarahan :
Bil Tarikh Mula Tarikh Akhir Nama Program Tempat / Lokasi

Senarai program 1 ke 0 daripada 0

Senarai Anak Kariah Masjid ini
Bil Fail